Plan działań

RAZEM DLA UZDROWISKA

Ruch planuje szeroko zakrojoną kampanię medialną, akcję informacyjną wśród mieszkańców i przyjezdnych, lobbing wśród radnych sejmiku wojewódzkiego, polityków oraz posłów, a także wyjście do mieszkańców wsi z propozycją współpracy przy tworzeniu dla nich realnej i zyskownej alternatywy dla odrolnienia i wyprzedaży ziemi w postaci wsparcia władz przy rozwoju produkcji rolnej i usług towarzyszących, zarówno w formach tradycyjnych, jak i ekologicznych oraz mieszanych. Nie ma obecnie żadnych realnych barier dla rozwoju rolnictwa na terenie gminy uzdrowiskowej, zaś informacje na ten temat rozpowszechniane wśród rolników są często nierzetelne.

Uzdrowisko to nie przeszkoda, ale realny atut mogący przynosić wymierne profity każdemu, kto zwiąże z nim swoją działalność gospodarczą. Jednak aby to było możliwe, władze gminne muszą najpierw wesprzeć rolników i przedsiębiorców, pomóc im zdobyć niezbędne fundusze, wyjść naprzeciw ich potrzebom i oczekiwaniom, nie rezygnując przy tym z generalnej strategii rozwoju gminy. Razem zdziałamy więcej – Razem dla uzdrowiska. Adres kontaktowy: razemdlauzdrowiska@gmail.com, tel. 504 080 170.

SZUKAMY WOLONTARIUSZY DO ROZDAWANIA ULOTEK

 Ulotki będą rozdawane podczas wszystkich ważniejszych imprez w gminie i okolicach. Kontakt: 504-080-170. Zaczynamy 16 marca 2013.


PODPISZ LIST OTWARTY DO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA


Podpisz list otwarty
w obronie uzdrowiska Konstancin-Jeziorna

Nasilają się naciski grup biznesowo-politycznych na likwidację uzdrowiska lub jego ograniczenie do kilku ulic w centrum Konstancina. Władze wojewódzkie wskazują gminie, by zmieniła statut uzdrowiska. Przedsiębiorcy wspierani przez powiatowych samorządowców żądają zniesienia nawet tego niewielkiego ograniczenia ruchu tirów w godzinach szczytu, które dziś obowiązuje. Na terenach rolniczych wzdłuż planowanej obwodnicy oraz tzw. Trasy Mostowej (trasa tranzytowa wschód-zachód przez centrum Jeziorny z mostem na Wiśle) miałyby powstać ogromne magazyny i centra logistyczne obsługujące Warszawę. Tereny dziś chronione przez strefy uzdrowiskowe zostałyby zabudowane.
Według szacunkowych danych, Państwa dom lub mieszkanie straci na wartości od 30 do 80% wartości, kiedy nie będzie już w uzdrowisku. To jednak nie jest największa strata. Najpoważniejszym skutkiem zmiany koncepcji zagospodarowania gminy będzie pogorszenie standardu życia: hałas i zatrute powietrze (ruch tysięcy tirów po lokalnych drogach), likwidacja korytarzy napływu świeżego powietrza znad Wisły, zamiana pól i łąk w gęstą zabudowę, ogromne korki przy dojazdach do Warszawy.

Uzdrowisko albo tirowisko – wybór należy do Ciebie !